  • T540D477K004BH87107280
T540D477K004BH87107280
advertisement
Manufacturer No:
T540D477K004BH87107280
HK JDW NO:
417-T540D477K004BH87107280
Purchasing and Inquiry
T540D477K004BH87107280 Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 40mOhm @ 100kHz for high efficiency.With 470μF capacitance, it operates.The voltage is -55°C~125°C - Rated AC power.High efficiency is possible because of the voltage - Rated at 4V.Its maximum height seated of 0.122 3.10mm°C enables stable operation.
T540D477K004BH87107280 Features
a 40mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 470μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 4V
T540D477K004BH87107280 Applications
There are a lot of KEMET T540D477K004BH87107280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T540D477K004BH87107280
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    4V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm