  • T540D226K025AH8505
T540D226K025AH8505
advertisement
Manufacturer No:
T540D226K025AH8505
HK JDW NO:
417-T540D226K025AH8505
Purchasing and Inquiry
T540D226K025AH8505 Overview
ESR (Equivalent Series Resistance) must remain at 100mOhm @ 100kHz to ensure high efficiency.Capacitance is 22μF when it operates.An AC voltage of -55°C~125°C powers it.With a voltage of 25V, high efficiency is possible.In the seated position, it has a maximum height of 0.122 3.10mm°C, so it is stable under all conditions.
T540D226K025AH8505 Features
a 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 25V
T540D226K025AH8505 Applications
There are a lot of KEMET T540D226K025AH8505 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T540D226K025AH8505
    Select All
  • Ratings
    COTS
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm