  • T523H477M016APE0707280
T523H477M016APE0707280
advertisement
Manufacturer No:
T523H477M016APE0707280
HK JDW NO:
417-T523H477M016APE0707280
Package:
2924 (7360 Metric)
Description:
Molded KO-CAP® T523 470μF Capacitor 16V 4 (72 Hours) ±20% 2924 (7360 Metric) Surface Mount General Purpose -55°C~85°C Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
T523H477M016APE0707280
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2924 (7360 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    KO-CAP® T523
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm