  • T38000-20-0
T38000-20-0
advertisement
Manufacturer No:
T38000-20-0
HK JDW NO:
213-T38000-20-0
Package:
Datasheet:
T38000-20-0
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel Barrier Block Closed 38000 0.375 9.53mm 2 Wall (Dual) 20 Circuits Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
T38000-20-0
    Polypropylene (PP)
  • Terminal Screw Material
    Steel
  • Operating Temperature
    105°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • Pitch
    0.375 9.53mm
  • Current Rating
    20A
  • Number of Circuits
    20
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG