  • T1210-18NG
T1210-18NG
advertisement
Manufacturer No:
T1210-18NG
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-T1210-18NG
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
T1210-18NG
Description:
T1210-18NG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T1210-18NG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    T1210
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    18nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.8GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 300MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm