  • T11-2-1.25A-01-11A-V
T11-2-1.25A-01-11A-V
advertisement
Manufacturer No:
T11-2-1.25A-01-11A-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-T11-2-1.25A-01-11A-V
Package:
Description:
AIRPAX T11-2-1.25A-01-11A-VMAGNETIC HYDRAULIC CIRCUIT BREAKER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T11-2-1.25A-01-11A-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SNAPAK®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    65V
  • Current Rating (Amps)
    1.25A
  • Current Rating
    1.25A
  • Voltage - Rated AC
    250V