  • T0603R473KCT
T0603R473KCT
advertisement
Manufacturer No:
T0603R473KCT
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-T0603R473KCT
Package:
Datasheet:
Description:
NICKEL BARRIER(MLCC) 47nF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
T0603R473KCT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Series
    NICKEL BARRIER(MLCC)
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm