  • SWT-1.54-77
SWT-1.54-77
advertisement
Manufacturer No:
SWT-1.54-77
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SWT-1.54-77
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
SWT-1.54-77
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWT-1.54-77
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SW
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.591W 15.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.54A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.54A
  • Inductance
    77μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    8.7884mm
  • Height Seated (Max)
    0.346 8.80mm
  • Length
    15.0114mm
  • Width
    15.0114mm