  • SWM12-6-EH-MUB
SWM12-6-EH-MUB
advertisement
Manufacturer No:
SWM12-6-EH-MUB
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SWM12-6-EH-MUB
Package:
Datasheet:
SWM12-6-EH-MUB
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWM12-6-EH-MUB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWM12-E (12W)
  • Size / Dimension
    2.17Lx0.98W x 1.44 H 55.0mmx25.0mmx36.7mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    CE, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    6V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    USB Micro
  • No Load Power Consumption
    100mW Max