  • SWM12-24-EH-P6
SWM12-24-EH-P6
advertisement
Manufacturer No:
SWM12-24-EH-P6
HK JDW NO:
193-SWM12-24-EH-P6
Package:
Datasheet:
SWM12-24-EH-P6
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Step5Bar-code shipping tag
SWM12-24-EH-P6
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWM12-E (12W)
  • Size / Dimension
    2.17Lx0.98W x 1.44 H 55.0mmx25.0mmx36.7mm
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    CE, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    24V
  • Region Utilized
    Europe
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max