  • SWI6-3.3-N-P5R
SWI6-3.3-N-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SWI6-3.3-N-P5R
HK JDW NO:
193-SWI6-3.3-N-P5R
Package:
Datasheet:
SWI6-3.3-N-P5R
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3.3V 5W
Step5Bar-code shipping tag
SWI6-3.3-N-P5R
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.172lb 78.02g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWI6-N (6W)
  • Size / Dimension
    2.20Lx1.10W x 1.65 H 56.0mmx28.0mmx42.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    5W
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Approval Agency
    cULus, PSE
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    1.5A
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    41.91mm