  • SWI6-12-N-P1
SWI6-12-N-P1
advertisement
Manufacturer No:
SWI6-12-N-P1
HK JDW NO:
193-SWI6-12-N-P1
Package:
Datasheet:
SWI6-12-N-P1
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 7.2W
Step5Bar-code shipping tag
SWI6-12-N-P1
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Weight
    0.172lb 78.02g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2017
  • Series
    SWI6-N (6W)
  • Size / Dimension
    2.20Lx1.10W x 1.65 H 56.0mmx28.0mmx42.0mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Power (Watts)
    7.2W
  • Approval Agency
    cULus, PSE
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    600mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Output Connector
    Phono Plug, 3.5mm O.D. x 14.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max