  • SWI5-12-N-P5
SWI5-12-N-P5
advertisement
Manufacturer No:
SWI5-12-N-P5
HK JDW NO:
193-SWI5-12-N-P5
Package:
Datasheet:
SWI5-12-N-P5
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Step5Bar-code shipping tag
SWI5-12-N-P5
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    0.177lb 80.29g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2017
  • Series
    SWI5-N (5W)
  • Size / Dimension
    0.89Lx1.42W x 1.88 H 22.6mmx36.0mmx47.7mm
  • Part Status
    Active
  • Power (Watts)
    6W
  • Approval Agency
    cULus, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max