  • SWI24-15-N-P6
SWI24-15-N-P6
advertisement
Manufacturer No:
SWI24-15-N-P6
HK JDW NO:
193-SWI24-15-N-P6
Package:
Datasheet:
SWI24-15-N-P6
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W
Step5Bar-code shipping tag
SWI24-15-N-P6
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.327lb 148.32g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SWI24-N (24W)
  • Size / Dimension
    2.83Lx1.34W x 2.05 H 72.0mmx34.0mmx52.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    24W
  • Max Power Dissipation
    24W
  • Approval Agency
    cULus
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    1.6A
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    15V
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    52.07mm