  • SWI24-12-N-P5
SWI24-12-N-P5
advertisement
Manufacturer No:
SWI24-12-N-P5
HK JDW NO:
193-SWI24-12-N-P5
Package:
Datasheet:
SWI24-12-N-P5
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Step5Bar-code shipping tag
SWI24-12-N-P5
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.327lb 148.32g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    SWI24-N (24W)
  • Size / Dimension
    2.83Lx1.34W x 2.05 H 72.0mmx34.0mmx52.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    24W
  • Max Power Dissipation
    24W
  • Approval Agency
    cULus, PSE
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    2A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    52.07mm
  • Length
    71.882mm
  • Width
    34.036mm