  • SWI15-15-E-P5
SWI15-15-E-P5
advertisement
Manufacturer No:
SWI15-15-E-P5
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SWI15-15-E-P5
Package:
Datasheet:
SWI15-15-E-P5
Description:
SWI15-E Series 15 W 15 V Output DoE Level VI EUR Wall Plug AC-DC Power Supply
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWI15-15-E-P5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    0.22lb 99.79g
  • Operating Temperature
    -20°C~40°C
  • Series
    SWI15-E (15W)
  • Size / Dimension
    2.80Lx2.62W x 1.91 H 71.0mmx66.6mmx48.4mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Approval Agency
    CE, GS
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max