  • SWI12-5-N-P12
SWI12-5-N-P12
advertisement
Manufacturer No:
SWI12-5-N-P12
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SWI12-5-N-P12
Package:
Datasheet:
SWI12-5-N-P12
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5V 12.5W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWI12-5-N-P12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SWI12-N (12W)
  • Size / Dimension
    2.83Lx1.34W x 3.15 H 71.9mmx34.0mmx80.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12.5W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max