  • SWI12-12-N-P6
SWI12-12-N-P6
advertisement
Manufacturer No:
SWI12-12-N-P6
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SWI12-12-N-P6
Package:
Datasheet:
SWI12-12-N-P6
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWI12-12-N-P6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.278lb 126.1g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    SWI12-N (12W)
  • Size / Dimension
    2.83Lx1.34W x 1.65 H 72.0mmx34.0mmx42.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Approval Agency
    cULus, PSE
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    1A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max
  • Height
    41.91mm
  • Length
    71.882mm
  • Width
    34.036mm