  • SWC-1.50-250
SWC-1.50-250
advertisement
Manufacturer No:
SWC-1.50-250
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SWC-1.50-250
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SWC-1.50-250
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SWC-1.50-250
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SW
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.5A
  • Inductance
    250μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    230mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz