  • SW19SSM135
SW19SSM135
advertisement
Manufacturer No:
SW19SSM135
HK JDW NO:
191-SW19SSM135
Package:
Datasheet:
SW19SSM135
Step5Bar-code shipping tag
SW19SSM135
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    SW19SS
  • Current Rating (Amps)
    5A AC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Switch Function
    On-Mom, Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 19.00mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    110VAC