  • SU9V-R07017
SU9V-R07017
advertisement
Manufacturer No:
SU9V-R07017
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SU9V-R07017
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
KEMET SU9V-R07017 INDUCTOR, COMMON MODE, 1700UH, THD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SU9V-R07017
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    SU
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.433W 17.00mmx11.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    1.7 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    600mOhm
  • Current Rating (Max)
    700mA
  • Inductance @ Frequency
    1.7mH @ 1kHz
  • Height (Max)
    0.669 17.00mm