  • SU10VFC-R10045
SU10VFC-R10045
advertisement
Manufacturer No:
SU10VFC-R10045
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SU10VFC-R10045
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
Common Mode Filters / Chokes 1amp 4.5mH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SU10VFC-R10045
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Inductance
    4.5 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    1A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    550mOhm
  • Current Rating (Max)
    1A
  • Inductance @ Frequency
    4.5mH @ 1kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Length
    18mm
  • Width
    15.5mm
  • Height (Max)
    0.591 15.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    SU
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.610W 18.00mmx15.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Number of Functions
    2
  • Voltage - Rated AC
    250V