  • STV0674T100
STV0674T100
advertisement
Manufacturer No:
STV0674T100
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-STV0674T100
Package:
100-LQFP
Datasheet:
STV0674T100
Description:
100 Terminations Video Processor, Microcontroller 100 Pin STV0674 Specialized ICs 1 Functions
Step5Bar-code shipping tag
STV0674T100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    100
  • Type
    Video Processor, Microcontroller
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Consumer ICs
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    STV0674
  • Pin Count
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.95V
  • Power Supplies
    1.83.3V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.55V
  • Length
    14mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    14mm