  • STM32L152RBT6A
STM32L152RBT6A
advertisement
Manufacturer No:
STM32L152RBT6A
HK JDW NO:
STMicroelectronics-STM32L152RBT6A
Package:
64-LQFP
Datasheet:
STM32L152RBT6A
Description:
128KB 128K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller STM32L1 Series STM32L152 64 Pin 32MHz 3V 64-LQFP