  • STL45P3LLH6
STL45P3LLH6
advertisement
Manufacturer No:
STL45P3LLH6
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-STL45P3LLH6
Package:
8-PowerVDFN
Datasheet:
STL45P3LLH6
Description:
MOSFET NCH 30V 45A POWERFLAT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
STL45P3LLH6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerVDFN
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    STripFET™ H6
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    STL45
  • Power Dissipation-Max
    4.8W Ta 75W Tc
  • FET Type
    P-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    13m Ω @ 6A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    1V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2615pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    45A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    24nC @ 4.5V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V
  • Continuous Drain Current (ID)
    45A