STK672-440B-E
STK672-440B-E
598-STK672-440B-E
19-SSIP Formed Leads
4.5mm mm Motor Drivers 19 5V V 29.2mm mm Motion Control Electronics
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
STK672-440B-E Overview
The package is designed with [0].Drivers controllers comes in a 19-SSIP Formed Leads case.Drivers controllers is recommended to mount the part by Through Hole.As a result, it is appropriate for the component connected to General Purpose.The device is capable of supplying a voltage of 4.75V~5.25V volts.A range of -20°C~105°C TCis available for operating temperature.This part offers 19terminations.There is the option of applying the voltage to the load at the rate of 0V~46V.I would like to remind you that this amplifier should be operated at 5V.A Through Holemounting method is recommended for this product.Set the part's output current to 3A.This device utilizes the STEPPER MOTOR CONTROLLERanalog integrated circuit.The STK672part number is used to locate the part.Drivers controllers is designed wDrivers controllersh 19 pins.Drivers controllers is a part of the Motion Control Electronics series.1outputs are available in total.There is 46V supply voltage required for this driver.
STK672-440B-E Features
Applications : General Purpose
Load voltage across the chip 0V~46V
base on STK672 number
designed with 1 outputs
STK672-440B-E Applications
There are a lot of ON Semiconductor STK672-440B-E motor drivers applications.
- Fog lamps
- drivers for outdoor application
- Arena lighting
- PWM generators
- Indicator
- Monitoring the energy that the luminaire uses
- AM radio
- Industrial lighting
- Hazardous application
- Display LED backlighting
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
STK672-440B-E
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
ON Semiconductor598-LB11696V-TLM-E30-LSSOP (0.220, 5.60mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-LB1838M-TLM-E14-LSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-LV8734V-TLM-H44-LSSOP (0.220, 5.60mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-LB11923V-TLM-E44-LSSOP (0.220, 5.60mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-LV8735V-TLM-H44-LSSOP (0.220, 5.60mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-LV8732V-TLM-H44-LSSOP (0.220, 5.60mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-NCV7708BDWR2G28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-LB1936V-TLM-E16-LSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-LB11660RV-TLM-H16-LSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
ON Semiconductor598-LV8736V-TLM-H44-LSSOP (0.220, 5.60mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare