  • STF60100C
STF60100C
advertisement
Manufacturer No:
STF60100C
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-STF60100C
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
Description:
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -55°C~150°C TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab Through Hole
Quantity:
In Stock : 11644
Step5Bar-code shipping tag
STF60100C
  • Package / Case
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 30A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V