  • STF30200C
STF30200C
advertisement
Manufacturer No:
STF30200C
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-STF30200C
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
STF30200C
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to STF30200C.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    160μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V