  • ST5ETR103
ST5ETR103
advertisement
Manufacturer No:
ST5ETR103
HK JDW NO:
184-ST5ETR103
Package:
Datasheet:
ST5ETR103
Step5Bar-code shipping tag
ST5ETR103
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    350mg
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    Square - 0.266Lx0.236W x 0.169 H 6.75mmx6.00mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    120°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Color
    Black
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    14
  • Height
    4.2926mm
  • Length
    6.7564mm
  • Width
    5.9944mm