  • ST5ETP503
ST5ETP503
advertisement
Manufacturer No:
ST5ETP503
HK JDW NO:
184-ST5ETP503
Package:
Datasheet:
ST5ETP503
Description:
TRIMMER 50K OHM 0.25W GW SIDE
Step5Bar-code shipping tag
ST5ETP503
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ST5ETP503.
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    Square - 0.266Lx0.236W x 0.169 H 6.75mmx6.00mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    50kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W