  • ST5EP204
ST5EP204
advertisement
Manufacturer No:
ST5EP204
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-ST5EP204
Package:
Datasheet:
ST5EP204
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST5EP204
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ST5EP204 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ST5
  • Size / Dimension
    Square - 0.236 x 0.266 Face x 0.169 H 6.00mmx6.75mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200kOhms
  • Max Operating Temperature
    120°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W