  • ST4TB203
ST4TB203
advertisement
Manufacturer No:
ST4TB203
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-ST4TB203
Package:
Datasheet:
ST4TB203
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST4TB203
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ST4TB203 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ST4
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.197 x 0.177 Face x 0.091 H 5.00mmx4.50mmx2.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Height
    2.3114mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    4.4958mm