  • ST4ETB203
ST4ETB203
advertisement
Manufacturer No:
ST4ETB203
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-ST4ETB203
Package:
Datasheet:
ST4ETB203
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST4ETB203
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ST4ETB203.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    ST4
  • Size / Dimension
    Square - 0.197Lx0.177W x 0.091 H 5.00mmx4.50mmx2.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W