  • ST42EC502
ST42EC502
advertisement
Manufacturer No:
ST42EC502
HK JDW NO:
184-ST42EC502
Package:
Datasheet:
ST42EC502
Step5Bar-code shipping tag
ST42EC502
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Weight
    120mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    Square - 0.197Lx0.177W x 0.091 H 5.00mmx4.50mmx2.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Color
    Black
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Height
    2.3114mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    4.4958mm