  • ST40X-24S-CV(30)
ST40X-24S-CV(30)
advertisement
Manufacturer No:
ST40X-24S-CV(30)
Manufacturer:
Hirose Electric
HK JDW NO:
355-ST40X-24S-CV(30)
Package:
Datasheet:
ST40X-24S-CV(30)
Description:
CONN PLUG 24POS SOLDER GOLD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST40X-24S-CV(30)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Series
    ST
  • Feature
    Shielded
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug
  • Number of Positions
    24
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Gender
    Male
  • Fastening Type
    Lever Lock
  • Contact Type
    Non-Gender Specific
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Current Rating
    500mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Voltage - Rated AC
    100V