  • ST32EG204
ST32EG204
advertisement
Manufacturer No:
ST32EG204
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-ST32EG204
Package:
Datasheet:
ST32EG204
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.125W J LEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST32EG204
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ST32EG204.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    ST-32
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.142 x 0.138 Face x 0.185 H 3.60mmx3.50mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W