  • ST32EB502
ST32EB502
advertisement
Manufacturer No:
ST32EB502
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-ST32EB502
Package:
Datasheet:
ST32EB502
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ST32EB502
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ST-32
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    Square - 0.134Lx0.134W x 0.079 H 3.40mmx3.40mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW