  • SST25VF020B-80-4C-SAE-T
SST25VF020B-80-4C-SAE-T
advertisement
Manufacturer No:
SST25VF020B-80-4C-SAE-T
HK JDW NO:
536-SST25VF020B-80-4C-SAE-T
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
SST25 Memory IC SST25 Series SST25VF020B 2 Mb kb 20mA mA 8b b
Quantity:
In Stock : 1352
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SST25VF020B-80-4C-SAE-T
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    8
  • ECCN Code
    3A991.B.1.A
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    SST25VF020B
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Memory Size
    2Mb 256K x 8
  • Nominal Supply Current
    20mA
  • Clock Frequency
    80MHz
  • Access Time
    6 ns
  • Density
    2 Mb
    HARDWARE/SOFTWARE
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA