  • SSRH24NHS-20215
SSRH24NHS-20215
advertisement
Manufacturer No:
SSRH24NHS-20215
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SSRH24NHS-20215
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 21.5MH 2A 0.177OHMWIDE IMPED
Step5Bar-code shipping tag
SSRH24NHS-20215
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SSRH
  • Size / Dimension
    1.004Lx1.004W 25.50mmx25.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    2A
  • Inductance @ Frequency
    21.5mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.709 18.00mm