  • SSR21NHS-M051200
SSR21NHS-M051200
advertisement
Manufacturer No:
SSR21NHS-M051200
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SSR21NHS-M051200
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 120.0MH 0.5A 1.85OHM WIDE IM
Step5Bar-code shipping tag
SSR21NHS-M051200
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SSR
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.906W 23.00mmx23.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Packing Method
    TRAY
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    UL
  • Filter Type
    SINGLE PHASE EMI FILTER
  • Rated Current
    0.5A
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Inductance @ Frequency
    120mH @ 10kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height (Max)
    0.571 14.50mm