  • SSPT7F-7PF20PPM
SSPT7F-7PF20PPM
advertisement
Manufacturer No:
SSPT7F-7PF20PPM
Manufacturer:
Seiko Instruments
HK JDW NO:
698-SSPT7F-7PF20PPM
Package:
4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
Datasheet:
SSPT7F-7PF20PPM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSPT7F-7PF20PPM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SSP-T
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.059W 6.70mmx1.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65kOhms
  • Load Capacitance
    7pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    6.7056mm
  • Width
    1.4986mm