  • SSP-LT600924
SSP-LT600924
advertisement
Manufacturer No:
SSP-LT600924
HK JDW NO:
454-SSP-LT600924
Package:
Datasheet:
SSP-LT600924
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Step5Bar-code shipping tag
SSP-LT600924
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    600.00mm Lx33.86mm W
  • Type
    LED Engine
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    24V
  • Configuration
    Linear Light Strip, Plug and Play
  • Current
    150mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24V
  • Viewing Angle
    180°
  • Lens Style
    Clear
  • Luminous Intensity
    250 mcd
  • Current - Max
    150mA
  • Lens Type
    Tubular
  • Temperature - Test
    25°C
  • Height
    34.34mm