  • SSM1-402E-10T6
SSM1-402E-10T6
advertisement
Manufacturer No:
SSM1-402E-10T6
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-SSM1-402E-10T6
Package:
Pill, Square
Datasheet:
SSM1-402E-10T6
Description:
Feed Through Capacitors .083SQ 4000PF 10A PI CIRCUIT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSM1-402E-10T6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Pill, Square
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    SSM
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.083W 8.00mmx2.10mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Low Pass
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    PI-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    4nF
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    LC (Pi)
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    10A
  • Number of Channels
    1
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    3rd
  • Values
    C = 4000pF
  • Height
    0.087 2.20mm
  • Length
    8mm