  • SSHB21HS-07267
SSHB21HS-07267
advertisement
Manufacturer No:
SSHB21HS-07267
HK JDW NO:
417-SSHB21HS-07267
Description:
CMC 26.7MH 700MA 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
SSHB21HS-07267
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Series
    SSHB21HS
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.906W 26.00mmx23.00mm
  • Resistance
    1.03Ohm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    26.7 mH
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.03Ohm
  • Current Rating (Max)
    700mA
  • Inductance @ Frequency
    26.7mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.610 15.50mm