  • SSHB10H-R07284
SSHB10H-R07284
advertisement
Manufacturer No:
SSHB10H-R07284
HK JDW NO:
417-SSHB10H-R07284
Datasheet:
SSHB10H-R07284
Description:
CMC 28.4MH 700MA 2LN TH
Step5Bar-code shipping tag
SSHB10H-R07284
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Series
    SSHB10H
  • Size / Dimension
    0.866Lx0.669W 22.00mmx17.00mm
  • Resistance
    900mOhm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    28.4 mH
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    900mOhm
  • Current Rating (Max)
    700mA
  • Inductance @ Frequency
    28.4mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.610 15.50mm