  • SSHB10H-13037
SSHB10H-13037
advertisement
Manufacturer No:
SSHB10H-13037
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SSHB10H-13037
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
SSHB10H-13037
Description:
CMC 3.7MH 1.3A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSHB10H-13037
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SSHB10H
  • Size / Dimension
    0.866Lx0.669W 22.00mmx17.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    280mOhm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    3.7 mH
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    280mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.3A
  • Inductance @ Frequency
    3.7mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.610 15.50mm