  • SS30V-250070
SS30V-250070
advertisement
Manufacturer No:
SS30V-250070
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SS30V-250070
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 7MH,2.5A, 0.16OHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SS30V-250070
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SS
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.886W 31.00mmx22.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    160mOhm
  • Current Rating (Max)
    2.5A
  • Inductance @ Frequency
    7mH @ 1kHz
  • Height (Max)
    1.339 34.00mm