  • SS17HB-R03300
SS17HB-R03300
advertisement
Manufacturer No:
SS17HB-R03300
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SS17HB-R03300
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
SS17HB-R03300
Description:
Common Mode Filters / Chokes 0.3amp 0.20mH
Step5Bar-code shipping tag
SS17HB-R03300
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Published
    2013
  • Series
    SS
  • Size / Dimension
    0.787Lx0.703W 20.00mmx17.85mm
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 30 MILLI HENRY
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    30 mH
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    0.3A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.6Ohm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Inductance @ Frequency
    30mH @ 1kHz
  • Width
    17.85mm
  • Height (Max)
    0.543 13.80mm