  • SS103VD10CAQLF7
SS103VD10CAQLF7
advertisement
Manufacturer No:
SS103VD10CAQLF7
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-SS103VD10CAQLF7
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
SS103VD10CAQLF7
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SS103VD10CAQLF7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Number of Pins
    3
  • Supplier Device Package
    SOT-23
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SS103VD
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.113Lx0.051W 2.86mmx1.30mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Applications
    Voltage Divider (TCR Matched)
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Voltage Divider
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±5ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.05%
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm