  • SRW12U13G
SRW12U13G
advertisement
Manufacturer No:
SRW12U13G
Manufacturer:
Tripp Lite
HK JDW NO:
819-SRW12U13G
Package:
Datasheet:
SRW12U13G
Description:
12UWALL MNT RACK ENC 25X24X13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SRW12U13G
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SRW12U13G.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material
    Metal, Steel
  • Mounting Rails
    Two Pair
  • Published
    2016
  • Series
    SmartRack™
  • Feature
    Locking, Wall Mountable, Window
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Cabinet Rack
  • Color
    Black
  • Style
    Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
  • Ventilation
    Bottom, Sides, Top
  • Dimensions - Overall
    23.620 L x 13.000 W x 25.080 H (599.44mm x 330.20mm x 637.03mm)
  • Door
    Steel
  • Number of Units
    12U
  • Dimensions - Panel
    12.750 W (323.85mm)